Our range of products include 8 w led strip light, 240 w led copper strip light, 480 w led copper strip light, 2835 480 w led strip flexible light and 80 w led copper strip light.
₹ 50 / Meter Get Latest Price
| Length | 10 m |
| Input Voltage | 220V AC |
| Light Color | Warm White |
| LED Density | 120 LEDs/m |
| LED Chip Type | 5050 SMD |
| IP Rating | IP20 (Non-Waterproof) |
| Product Form | Flexible Strip |
| PCB Width | 10 mm |
| Wattage per Meter | 14.4 W/m |
₹ 35 / Meter Get Latest Price
| Length | 5m |
| Light Color | Warm White |
| No. of LED/Meter | 120 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Copper |
| Wattage | 240 W |
₹ 180 / Meter Get Latest Price
| Length | 10m |
| Light Color | Cool White |
| No. of LED/Meter | 120 |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 480 W |
| Warranty | 12 Months |
₹ 170 / Meter Get Latest Price
| Length | 5m |
| Color | Whitw warm white neutral white |
| LED Type | SMD 2835 |
| Light Color | Warm White |
| No. of LED/Meter | 60 |
| Input Voltage | 12 V DC |
| LEDs Per Meter | 480 led |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 480 W |
| Model Number | 2835 |
₹ 55 / Meter Get Latest Price
| Length | 5 m |
| Light Color | Warm White |
| No. of LED/Meter | 120 |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 80 W |
Samim Khan (Owner)
On Bright
1C, 133, Gopal Niwas, Floor-BAS, Lohar Chawl, Shamaldas Gandhi Marg, Kalbadevi
Mumbai - 400002, Maharashtra, India