Providing you the best range of 12w led cob light, led cob light, movable cob light, 7 w antartika cob light, 12 w led cob light and 18 w led cob light with effective & timely delivery.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 4000 K |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 230V |
| Product Brand | HYNX |
| Certification | CE |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Wattage | 12W |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 230V |
| Product Brand | HYNX |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7w 12w 18w 24w 30w |
| Color | Multicolor |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Mounting Type | Surface |
| Light Color | Warm White |
| Body Color | White |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| Warranty | 2 Year |
| IP Rating | IP44 |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Power | 7W |
| Mounting Type | Surface |
| Light Color | Cool White |
| Body Color | White |
| Adjustability | Fixed |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| Warranty | 2 Year |
| IP Rating | IP65 |
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Mounting Type | Recessed |
| Light Color | Warm White |
| Body Color | White |
| Adjustability | Zoom (Focus) |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 55mm |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | IP20 |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Power | 18W |
| Mounting Type | Recessed |
| Light Color | Cool White |
| Body Color | White |
| Adjustability | Adjustable (Tilt) |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| Warranty | 2 Year |
| IP Rating | IP65 |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Outdoor light |
| Size | As per standard |
| Weight | As per standard |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3w 6w 12w |
| Fixture Type | Spike Light |
| Material | Aluminium |
| CCT | Wh ww red blue green |
| Ingress Protection | IP65 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
We are engaged in offering Hynx Garden Light product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
Samim Khan (Owner)
On Bright
1C, 133, Gopal Niwas, Floor-BAS, Lohar Chawl, Shamaldas Gandhi Marg, Kalbadevi
Mumbai - 400002, Maharashtra, India