Leading Wholesaler of 12w led round diffused downlight, 12w led cylinder surface downlight, 7w led cylinder surface downlight, 7w led cylinder diffused downlight, 12w led cylinder diffused downlight and 7w led recessed cob downlight from Mumbai.
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | HYNX |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | IP65 |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | HYNX |
| Body Material | ABS |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Cylinder |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Power | 7 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | HYNX |
| Body Material | ABS |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Color Temperature | 6500K |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Warranty | 2 Year |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Type | LED |
| Voltage | 220V |
| Brand | HYNX |
| Body Material | ABS |
| 7w ,12w and 18w | surface cylindar |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Brand | HYNX |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | IP65 |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Polycarbonate |
| Light Color | Cool Daylight |
| Input Voltage | 230V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | HYNX |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Polycarbonate |
| Light Color | Cool Daylight |
| Input Voltage | 230 |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | HYNX |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 220V |
| Watt | 7W |
| Brand | HYNX |
| Body Material | Ceramic |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP65 |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Housing | ABS |
| Operating Voltage | 220V |
| IP Rating | IP65 |
| Watt | 15W |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Color Temperature | 6500K |
| Brand | HYNX |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Usage | Indoor |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | HYNX |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Power (Wattage) | 8W |
| Panel Size | 4×4 6×6 8×8 |
| Light Color (CCT) | All colour |
Minimum order quantity: 20 Piece
We are engaged in offering 8 W LED Square Panel Light product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Housing | ABS |
| Operating Voltage | 220V |
| Watt | 7W |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Indoor |
| Brand | HYNX |
| Color Temperature | 4000K |
| Light Color | Cool Daylight |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Dimmable | Yes |
| Shape | Round |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 4000K |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Polycarbonate |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Samim Khan (Owner)
On Bright
1C, 133, Gopal Niwas, Floor-BAS, Lohar Chawl, Shamaldas Gandhi Marg, Kalbadevi
Mumbai - 400002, Maharashtra, India