₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| Shape | Round |
| Brand | Philips |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (6500K) |
| Body Material | Polycarbonate (PC) |
| Light Type | Surface Panel |
| Warranty | 2 Years |
| Features | Rimless |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Fixture Material | Crystal |
| Light Source Type | LED |
| Color | White |
| Application Area | Office |
| Power | 6 W |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | 4-Way Light |
| Wattage | 9 W |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | LED |
| Body Color | White |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Crompton |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | White |
| Shape | Slot Type |
| Usage/Application | Street Light |
| Brand | Havells |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200 W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Stadium |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 110 lm/W |
| Housing Material | Aluminum Die-Cast |
| Color Temperature | 6500 K |
| Warranty | 2 Years |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Control channel | 1 ch |
| Max load per ch | 2 A |
| Input voltage | 12 V DC |
| Control type | IR remote |
| Compatible led | RGB strip |
| Output type | Constant current |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 400 W |
| Output Voltage | 60v |
| Usage/Application | Signage Boards |
| Current | 2 amp |
| Power Source | Electric |
| Warranty | 12 Months |
Samim Khan (Owner)
On Bright
1C, 133, Gopal Niwas, Floor-BAS, Lohar Chawl, Shamaldas Gandhi Marg, Kalbadevi
Mumbai - 400002, Maharashtra, India